کد خبر: 1930

تاریخ انتشار: بهمن ۲۰, ۱۳۹۸

در دهه پرفروغ فجر انقلاب اسلامی ۳۶ طرح عمرانی و اقتصادی در شهرستان گچساران با حضور مسئولان استانی و شهرستانی بهره برداری یا کلنگ زنی شد.

در دهه پرفروغ فجر انقلاب اسلامی ۳۶ طرح عمرانی و اقتصادی در شهرستان گچساران با حضور مسئولان استانی و شهرستانی بهره برداری یا کلنگ زنی شد. به گزارش صدای گچساران معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد روز شنبه در آیین بهره برداری و کلنگ زنی طرح های عمرانی و اقتصادی دهه فجر در گچساران […]

در دهه پرفروغ فجر انقلاب اسلامی ۳۶ طرح عمرانی و اقتصادی در شهرستان گچساران با حضور مسئولان استانی و شهرستانی بهره برداری یا کلنگ زنی شد.

به گزارش صدای گچساران معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد روز شنبه در آیین بهره برداری و کلنگ زنی طرح های عمرانی و اقتصادی دهه فجر در گچساران گفت: این تعداد طرح ها با اعتباری بیش از  یکهزارو ۴۹۰ میلیارد ریال افتتاح یا عملیات اجرایی آنان شروع شده است.

عزیز فیلی گفت:  این طرح ها در بخش‌های مختلف زیرساخت‌های برق، آب، ورزش، بهداشت، مسکن، کشاورزی، صنعت و آموزش مناطق شهری و روستایی است.

وی ابراز کرد: از این تعداد طرح ها ۲۳ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتباری بیش از ۸۴۰ میلیون ریال افتتاح شد.

فیلی ، طرح تامین آب ۵۸۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه باباکلان با اعتباری بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۹۰ نفر، کلینیک تخصصی شفا با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار، مرکز جامعه سلامت روستای دیل با اعتبارپنج میلیارد ریال، طرح شبکه آبیاری و تحت فشار ۱۲۰ هکتاری باغات دیل و چرزو با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار و اشتغالزایی ۳۷۵ نفر، لکه گیری و اجرای روکش محور گچساران- خیرآباد با ۳۴ میلیارد ریال اعتبار را از مهمترین طرح های افتتاح شده در این شهرستان اعلام کرد.

وی تعداد طرح‌هایی که عملیات اجرایی آنها آغاز شده را ۱۳ مورد در بخش‌های مختلف اعلام کرد و افزود:۶۴۰ میلیارد ریال نیز برای این طرح‌های جدید تخصیص یافت.

فیلی افزود: هم اکنون عملیات اجرایی طرح‌های ترمیم جاده و اجرای کمربندی روستای باباکلان با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال، کلنگ زنی طرح سالن ورزشی روستای آبشیرین با اعتبار ۲۵ میلیارد ، طرح تامین آب زمین کشاورزی ۱۲ هزار هکتاری از سد چم شیر با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال، سالن ورزشی روستای آرو با ۲۵ میلیارد ریال اعتبار و طرح بهبود و توسعه کانال آبیاری ۵۰۰ هکتار از  زمین های کشاورزی منطقه رودبال با ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.

وی تصریح کرد: همچنین پنج طرح اقتصادی با اعتباری بیش از ۵۸ میلیاردو ۲۵۰ میلیون ریال در این شهرستان افتتاح و عملیات اجرایی ۲ طرح اقتصادی با اعتباری بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال آغاز شد.

الیاس تاج الدینی روز شنبه در آیین بهره برداری از طرح تامین آب اراضی کشاورزی منطقه بابا کلان افزود: تاکنون بیش از ۱۱ هزارو ۳۹ هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان زیر پوشش آبیاری تحت فشار رفته است.

وی اظهار داشت: براساس قانون ۸۵ درصد از هزینه اجرای طرح های آبیاری نوین از سوی دولت پرداخت می شود و ۱۵ درصد نیز سهم کشاورزان است.

تاج الدینی ابراز کرد: به هر هکتار زمین زراعی بر اساس نیاز ۶۵ تا ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض پرداخت می شود.

وی گفت: هم اکنون بیش از ۳۵ هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان زیر پوشش آبیاری نوین رفته است.

تاج الدینی ابراز کرد: طرح تامین آب ۵۸۰ هکتار از  زمین های کشاورزی منطقه بابا کلان با اعتباری بیش از ۲۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه در این طرح پنج هزارو ۳۰۰متر خط انتقال انجام گرفت گفت: در این طرح اقتصادی ۱۰ الکترو پمپ شناور ۱۵۰ کیلووات، ۷۰۰ قطعه شیرآلات و اتصالات، یکهزار متر شبکه انتقال برق فشار متوسط، سه دستگاه ترانسفورماتور و  ۱۰ دستگاه تابلوی فشار ضعیف تجهیزات مکانیکال و برقی بکار رفته است.

تاج الدینی گفت: در صورت همکاری اهالی این روستا در جهت رفع معارضات محلی این سازمان آمادگی لازم را برای اجرای آبیاری نوین در قالب فاز دوم دارد.

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این روستای کمتر توسعه اقدامات مهمی در زمینه زیر ساخت های رفاهی و اقتصادی  از جمله گازرسانی،طرح های ورزشی و تاکنون انجام گرفته است.

بیش از ۳۵ هزار هکتار زمین قابل کشت در مناطق مختلف گچساران وجود دارد.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه