کد خبر: 2285

تاریخ انتشار: تیر ۲, ۱۳۹۹

خدمات آب فاضلاب شهرستان گچساران به همشهری گچساران

به گزارش پایگاه خبری صدای گچساران سید بهنام پاد در نشست خبری با صحاب رسانه شهرستان گچساران افزود: از یکم الی ۷ تیر ماه هفته صرفه جویی در آب نامگذاری شده است که آن را گرامی میداریم. وی افزود: به پیشنهاد وزیر نیرو دو نهاد آب و فاضلاب شهری و روستایی ادغام و یکپارچه شد […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گچساران سید بهنام پاد در نشست خبری با صحاب رسانه شهرستان گچساران افزود: از یکم الی ۷ تیر ماه هفته صرفه جویی در آب نامگذاری شده است که آن را گرامی میداریم.
وی افزود: به پیشنهاد وزیر نیرو دو نهاد آب و فاضلاب شهری و روستایی ادغام و یکپارچه شد که در کهگیلویه و بویراحمد نیز این اقدامصورت گرفت.
سرپرست امور آبفای شهرستان گچساران تصریح کرد: تعداد مشترکین در بخش شهری ۳۶ هزار متر و در بخش فاضلاب ۱۲ هزار و ۶۰۷ می باشد.
پاد عنوان کرد: در شهرستان گچساران طول شبکه آب ۳۱۰ کیلومتر ، طول شبکه داخلی ۲۴۰ کیلومتر، مخزن ذخیره آب ۴۰ هزار متر مکعب وجود دارد.
وی گفت: آب رسانی به گچساران از طریق سد کوثر و دشت عبدالان امام زاده جعفر صورت می گیرد برخی از این محلات که از سد کوثرآبرسانی می شود اعم از کوی فرهنگیان ضلع شمالی و جنوبی، سه راهی، کارکنان ، رزمندگان، جاده پازنان، لبنان، باغ فردوس، جانبازان، محلاتی و آبگرمو می باشد.
۵۹ روستا در گچساران تخت پوشش شرکت آب قرار دارند.
سرپرست امور آبفای شهرستان گچساران خاطر نشان کرد: ۹۲ درصد بالغ بر۵۹ روستاهای گچساران تخت پوشش شرکت آب قرار دارند و بالغ بر ۸ هزار و ۳۳۲ مشترک در روستاهای این شهرستان وجود دارند.
پاد بیان کرد: ۳۸ باب مخزن ذخيره آب که حجم آنها حدود ۱۴هزار و ۲۷۰ مترمکعب است در مناطق روستايي شهرستان گچساران در مدار فعاليت قرار دارند.
وی افزود: در آینده نزدیک ۳مخزن ۲۰۰، ۱۰۰و ۵۰ مترمکعبی به ترتیب در روستاهای خربل، رودبال و میرعزیز به بهره برداری خواهند رسید.
سرپرست امور آبفای شهرستان گچساران ادامه داد: جاد دارد از زحمات بسیار دکتر غلامرضاتاجگردون و فرماندار اسبق گچساران آقای رحیمی واردلان زینل زاده ، فرماندار فعلی این شهرستان آقای خوان پایه و اعضای شورای شهر تقدری و تشکر کرد.
۱۰۰ کیلومتر در بخش شبکه جمع آوری فاضلاب کار صورت گرفته است.
پاد اضافه کرد: در بخش اصلاح، توسعه و خط انتقال آب در ۴ سال اخیر بالغ بر ۸۵ کیلومتر کار انجام شده است که این میزان خود یک رکورد نسبت به سنوات گذشته بوده است.
وی گفت: در این مدت نیز بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در این نهاد جذب شده است.
سرپرست امور آبفای شهرستان گچساران اظهار کرد: اصلاح و توسعه بافت فرسوده این شهرستان در محلات رادک، کیامرثی ، امینی، و برخی از محلات اعم از ۱۰۸ دستگاه صورت گرفت.
پاد تاکید کرد: در بخش فاضلاب که نماد فرهنگ و جلوگیری از هدر روی و جلوگیری از آلودگی محیط زیست می باشد اقدامات موثری در این شهرستان انجام شده است.
وی گفت: با تلاش بسیار دکتر تاجگردون پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهرستان گچساران که ۱۳ سال راکد مانده بود اجرا و فاز اول آن با اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و فاز دوم آن نیز با هزینه کرد بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال و با دبی ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز به بهره برداری رسیده است.
پاد بیان کرد:اجرای طرح رینگ مخازن آب آشامیدنی شهر دوگنبدان و روستاهای اطراف با ۱۱۰میلیارد ریال اعتبار از دیگر خدمات این اداره درسالهای اخیر بوده که با بهره برداری از این طرح تا افق ۲۰ ساله شهر دوگنبدان و روستاهای اطراف هیچ مشکلی درباره آب نخواهند داشت.
سرپرست امور آبفای شهرستان گچساران خاطر نشان کرد: در این شهرستان ۱۰۰ کیلومتر در بخش شبکه جمع آوری فاضلاب کار صورت گرفته است.
پاد عنوان کرد: طرح توسعه شبکه فاضلاب در مناطق ۵۰۰دستگاه سمت راست، مستقیم، خیابانهای پیروزی، تعاونی هفت گانه، شهرک های معلم، نفت شمالی و جنوبی، گلستان، جهاد، بهارستان و بخش های از مناطق رزمندگان، ۱۰۸ دستگاه و مسکن مهر صورت گرفته است.
وی گفت: مناطق منازل سازمان اداره برق نیز به این شبکه اضافه خواهد شد و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.
۳۲۹ رشته انشعاب آب غیرمجاز در محدوده این شهرستان شناسایی شد
سرپرست امور آبفای شهرستان گچساران خاطرتصریح کرد: بعد از ادغام دو شرکت آبفای شهری و روستایی پایش روستاها در دستور کار قرار گرفت و مشکلات آنها بررسی شد.
پاد عنوان کرد: در منطقه دهستانهای امام زاده جعفر برخی از روستاها با مشکل کم آبی در چند سال اخیر روبرو بودند که این تنش را از آنها دور کردیم.
وی افزود: پروژه آبرسانی ایستگاه بابا کلان که از آن می توان به عنوان پروژه مهم آبرسانی یاد کرد به زودی افتتاح خواهد شد که جا دارد از زحمات شبانه روزی دکتر پاسره مدیر عامل آبفای استان تقدیر و تشکر کرد.
سرپرست امور آبفای شهرستان گچساران تصریح کرد: با افتتاح این پروژه مهم شاهد تقویت فشار براتی تعدادی از روستاها خواهیم بود.
پاد ادامه داد: در روستاهای سربیشه و بید زرد وروردی آب را از ۷۰ متر مکعب به ۱۰۰ متر مکعب افزایش داده ایم.
وی اظهار کرد: طبق دستور تمام کنتورهای مشترکین غیر قانونی در روستاها و مزارع پلمپ و با متخلفان به صورت قانونی برخورد شده است.
پاد گفت: در امسال ۳۲۹ رشته انشعاب آب غیرمجاز در محدوده این شهرستان شناسایی شد که از این تعداد ۱۹۰ فقره روستایی و ۱۳۹فقره شهری بوده است.
اجرای تله متری و کنترل از راه دور تامین آب شرب شهرستان گچساران
سرپرست امور آبفای شهرستان گچساران خاطر نشان کرد: سیستم تله متري شهرستان گچساران براي بهبود كيفيت خدمات به مشتركان پیگیری و به زودی آغاز خواهد شد.
پاد اضافه کرد: رسانه ها نقش مهمي در ترويج فرهنگ مصرف بهينه آب دارند و شركت هاي خدمات رسان با كمك رسانه ها مي توانند به اهداف خود در اين زمينه دست پيدا كنند

پاد در پایان با پاسخ به سوال این پایگاه خبری که آب شهرستان چرا سختی  آن  بالاست گفت آب شهرستان  با همکار ماموران بهداشت از آب شهرستان نمونه برداری  می شود  و کیفت آن  بر اساس استاندارد جهانی بررسی می شود و آب شهرستان   سالم هست

 

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه