کد خبر: 2324

تاریخ انتشار: مرداد ۱, ۱۳۹۹

رئیس کمیته امداد گچساران گفت: سال گذشته ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان این نهاد حمایتی پرداخت شد.

رئیس کمیته امداد گچساران گفت: سال گذشته ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان این نهاد حمایتی پرداخت شد.   به گزارش  پایگاه خبری صدای گچساران، پیش از ظهر امروز نشست خبری رئیس کمیته امداد گچساران با اصحاب رسانه برگزار شد.  در این نشست محمد خادمی با تقدیر و تشکر از زحمات اصحاب رسانه در […]

رئیس کمیته امداد گچساران گفت: سال گذشته ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان این نهاد حمایتی پرداخت شد.

عملکرد بی‌نظیر کمیته امداد گچساران /از پرداخت 130 میلیارد در حوزه اشتغال  تا تامین هزینه چندقلوها

به گزارش  پایگاه خبری صدای گچساران، پیش از ظهر امروز نشست خبری رئیس کمیته امداد گچساران با اصحاب رسانه برگزار شد.

 در این نشست محمد خادمی با تقدیر و تشکر از زحمات اصحاب رسانه در راستای حمایت از محرومان و درج اخبار این نهاد حمایتی اظهار کرد: رسانه بازوی قوی برای امداد بوده است.

 وی در ادامه به تشریح عملکرد یک ساله این نهاد حمایتی پرداخت و افزود: خدمات کمیته امداد در چند فصل از جمله در حوزه عمران، اشتغال،  مسکن، پرداخت تسهیلات اشتغالزایی و خود کفایی، طرح‌های مشارکت مردمی،  پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان، دانشجویان ، طلاب و روحانیون، اکرام و ایتام و صندوق قرض الحسنه  فعالیت دارد.

رئیس کمیته امداد گچساران افزود: ۲ برنامه با مشارکت سپاه و آموزش و پروش  هر سال برگزار می‌شود که می‌توان به برگزاری جشن نیکو کاری و جشن عاطفه‌ها اشاره کرد.

خادمی با اشاره به  فعالیت‌های حوزه عمران گفت: از ابتدای امسال با رایزنی‌هایی که صورت گرفت برای خانواده‌‌ای که صاحب فرزند پنج قلو شده‌اند هزینه ۲ سال شیرخشک و پوشاک  فرزندان این خانواده به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان تامین شده است.

 وی ادامه داد: همچنین مبلغ ۷۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض، ۳۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه و ۱۰ میلیون تومان  تسهیلات بلاعوض کمک معیشتی برای خرید یک باب منزل مسکونی پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد گچساران ابراز کرد: همچنین برای یک خانواده دیگر که صاحب فرزند ۳ قلو شده بوده مبلغ ۶۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض از طریق نهاد رهبری و مبلغ ۱۰ میلیون تومان تهسیلات  بلاعوض کمک معیشتی  از سوی این نهاد حمایتی پرداخت شد.

 خادمی ادامه داد: به مشاغل خسارت دیده ناشی از کرونا  که به صورت نیمه تعطیل شده‌اندمبلغ ۲ میلیارد و ۲۱ میلیون ریال به تعداد ۶۴۸ نفر از سوی این نهاد پرداخت شد.

وی  اذعان کرد: در سال گذشته  به ۶۴۰نفر تسهیلات بلاعوض به مبلغ ۱۶ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال در حوزه حمایتی  و مبلغ ۸ میلیارد و ۴۸ میلیون ریال در حوزه درمان پرداخت شده است.

 رئیس کمیته امداد گچساران ابراز کرد: همچنین  مبلغ ۲۹ میلیارد ریال تسهیلات ضروری بلاعوض به ۵۸ نفر تحت پوشش این نهاد حمایتی پرداخت شد.

خادمی ادامه داد: سال گذشته  در زمینه کمک به امر ازدواج ۶۸ زوج تحت پوشش این نهاد حمایتی مبلغ ۲ میلیارد و ۱۱۰ میایون ریال پرداخت شده است.

وی ادامه داد: کمیته امداد گچساران درحوزه فرهنگی در زمینه برگزاری اردوهای سیاحتی، زیارتی، برگزاری کلاس‌های آموزشی۲۸میلیون تومان پرداخت کرده است.

 خادمی با اشاره به اینکه در برگزاری مراسم پیاده روی اربعین به افراد تحت پوشش این نهاد حمایتی مبلغ یک میلیون تومان پرداخت شد، افزود: سال گذشته مبلغ ۷۰ میلیون تومان در این زمینه هزینه شد.

این مسوول  در ادامه به احداث، نوسازی و بهسازی مسکن روستایی و شهری پرداخت و عنوان کرد: سال گذشته تعداد ۸ باب مسکن روستایی احداث، ۱۰ باب مسکن شهری خریداری، ۱۷ مورد سرویس بهداشتی بهسازی و احداث ، تعمیرات ۵۵ مسکن ، تکمیل۳۹ مورد مسکن نیمه تمام شهری و ۷ مورد مسکن روستایی  از عملکرد این نهاد حمایتی در حوزه مسکن بوده است.

 رئیس کمیته امداد گچساران عنوان کرد: در طرح ابو تراب که با همکاری سازمان برنامه و بودجه، کمیته امدادو خیریه ابو تراب تسهیلاتی در اختیار اقشار محروم تحت پوشش این نهاد حمایتی قرار می‌گیرد.

 خادمی ادامه داد: برای افرادی که ساکن روستا هستند مبلغ ۴۳ میلیون تومان و افراد  ساکن شهر مبلغ ۵۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض  برای احداث منزل مسکونی پرداخت می‌شود.

 وی افزود: طرحی دیگری با همکاری سپاه، کمیته امداد و حساب صد امام برای افراد تحت پوشش این نهاد برای احداث مسکن محرومین اجرا می‌شود که در سال گذشته ۱۵ باب مسکن  در مناطق روستایی این شهرستان احداث شد.

رئیس کمیته امداد گچساران ابراز کرد:  در سال گذشته مبلغ ۱۴ میلیارد و ۸۸۳ میلیون ریال کمک بلاعوض برای احداث مسکن  به ۱۸۰ خانوار تحت پوشش این نهاد پرداخت شد.

خادمی ابراز کرد: از سال ۱۳۹۰ تاکنون ۱۸۰ باب مسکن مهر برای افراد تحت پوشش این نهاد حمایتی که از منزل مسکونی خوبی برخوردار نبودند خریداری شد.

 وی ادامه داد: همچنین تعداد۵۲ باب مسکن  برای افراد تحت پوشش این نهاد نوسازی و مقاوم سازی شد.

خادمی به حوزه اشتغال و پرداخت تسهیلات خودکفایی اشاره و اظهار کرد:  در سال گذشته مبلغ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به ۳۳۳ نفر مددجو این نهاد حمایتی پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گچساران  هدف از پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی توسط این نهاد را ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب، استقلال اقتصادی و معیشتی خانوارهای تحت پوشش عنوان کرد و بر لزوم حمایت مسئولان در خصوص اشتغالزایی قشر نیازمند جامعه تاکید کرد.

وی به حوزه مشارکت مردمی اشاره و تصریح کرد: سال گذشته مبلغ ۳۳ میلیارد ریال از ۱۰هزار و ۱۰۴ صندوق صدقات در سطح شهر جمع آوری شد.

 خادمی خاطرنشان کرد: مبلغ یک میلیارد  و ۸۰۰ میلیون تومان سال گذشته ذکات جمع آوری شد.

 رئیس کمیته امداد گچساران افزود: در حال حاضر بیش از۳هزار و ۱۷۵ خانوار با جمعیتی افزون برهفت هزار و۵۷۰ نفر تحت پوشش این نهاد حمایتی در گچساران هستند

انتهای پیام  /صالح الماسی مدیر مسئول پایگاه خبری صدای گچساران

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه