کد خبر: 2367

تاریخ انتشار: مرداد ۱۶, ۱۳۹۹

رئیس دادگستری گچساران به تهران رفت

صبح امروز  مراسم تکریم رئیس دادگستری شهرستان گچساران با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری صدای گچساران فرماندار گچساران در این آیین گفت: در نظام جمهوری اسلامی بر اساس قانون سه قوه وجود دارد که هرکدام مستقل اما در تعامل با هم هستند و وظایفی بر عهده دارند. علی خوانپایه […]

صبح امروز  مراسم تکریم رئیس دادگستری شهرستان گچساران با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گچساران فرماندار گچساران در این آیین گفت: در نظام جمهوری اسلامی بر اساس قانون سه قوه وجود دارد که هرکدام مستقل اما در تعامل با هم هستند و وظایفی بر عهده دارند.

علی خوانپایه بیان کرد: مهمترین وظیفه قوه قضاییه همان بحث اجرای عدالت و اعاده دادرسی است و امنیت قضایی در سایه استقلال قوه قضاییه است که به حمایت از مظلومین منجر خواهد شد.

وی افزود: مهمترین موضوعی که در حوزه اجرایی است صیانت از حقوق بیت المال است که در حوزه دولت بسیار حائز اهمیت است که نیازمند تعامل و همکاری هرچه بیشتر با قوه قضاییه را دارد.

فرماندار گچساران تصریح کرد: بحث پیشگیری از وقوع جرم در این شهرستان با جدیت پیگیری می شد و جلسات متعدد و راهگشایی نیز برگزار و همکاری های خوبی دادگستری گچساران با حوزه دولت داشته و دارند.

خوانپایه تصریح کرد: قطعا مردم درباره عملکرد هر یک از مسئولین نظام قضاوت خواهند کرد و قطعا مردم گچساران خاطره خوبی از عملکرد و رفتارهای دکتر غریب پور خواهند داشت.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان در ادامه این نشست گفت: بخشی از نارضایتی مردم از اطاله دادرسی است و رئیس محترم قوه قضایبه به طور جد و تمام قد وارد شدند و استان ها را مامور کردند که پرونده های معوق نیز تعیین تکلیف شود.

وی افزود: قریب ۷۸درصد پرونده های معوق قبل از یکم دی ماه ۹۷ تعبین تکلیف شد و در دادگاه های تجدید نظر استان پرونده معوق نداریم.

فاتحی گفت: یکی از مشکلات دادگستری همین مقوله ابلاغ بود که به هردلیلی اشکالاتی داشت و بحث ابلاغ الکترونیک ابزاری برای مبارزه با اطاله دادرسی شد که ۹۷درصد ابلاغ ها به صورت ابلاغ الکترونیک است .

وی افزود: بنابراین در سطح استان از ۸۹درصد به ۹۴درصد رسیده است و رتبه سوم کشور را در این خصوص داریم.

فاتحی ادامه داد: استان ما در بحث امتیاز عملکرد قضایی در کشور اول است ،در حالی که زیر ساخت های لازم و مخابراتی که در برخی استان ها است را نداریم اما تلاش و همت همکاران اداری و قضایی استان در بحث استفاده از ظرفیت الکترونیک قضایی، اول کشور هستیم.

وی ادامه داد: در موضوع خروجی پرونده ها دادسرای مرکز استان رتبه اول تا سوم کشور است و این عوامل حاصل تلاش و مجاهدت شبانه روزی همکاران است با توجه به زیرساخت ها البته آنکسی که بحث محرومیت را از استان برداشت ،خداوند خفه اش کند.

فاتحی گفت: در بحث اقدامات اجرایی که در انتخابات مجلس یازدهم صورت گرفت استان ما ساختار عشایری و ایلی و قبیله ای دارد و دارای روحیات و رسوم روستایی و عشایری هستیم، اینکه انتخابات به خوبی برگزار شد و کمترین تنش را داشتیم حاصل زحمات همه دستگاه ها بوده است و در دادگستری استان در بحث انتخابات تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم اختصاص داده شد.

وی در ادامه تصریح کرد:جلسه امروز تکریم از خدمات و تلاش های برادران جناب دکتر غریب پور،رئیس سابق دادگستری گچساران و نیز جناب دکتر لک معاون قضایی سابق این شهرستان است که برای هر دو عزیز در مسئولیت های جدید آرزوی موفقیت را داریم.

غریب پور در ادامه گفت:بیش از نصفی از دوران خدمتم را در استان کهگیلویه و بویراحمد سپری کرده ام و امروز این جلسه خداحافظی بر اساس وظیفه است و اگر قصوری هم شکل گرفته همه عزیزان به بزرگواری خودشان ببخشند.

وی افزود:روز خبرنگار را تبریک عرض می کنم و در این مدت از همه خبرنگاران شهرستان غیر از خوبی هیچ ندیدم و سختی های کار خبرنگاران و زحمات این عزیزان را ارج می نهم.

رئیس سابق دادگستری گچساران نیز تصریح کرد:در پایان از زحمات همه همکاران،مسئولین، نهادها،دستگاه های اجرایی ،ادارات و نیز از زحمات جناب آقای تاجگردون نماینده سابق گچساران و باشت هم تشکر و قدردانی می کنم.

گفتنی است رضا غریب پور به یکی از محاکم قضایی تهران(معاون مجتمع قضایی تهران) خواهد رفت و جایگزین وی در شهرستان گچساران به زودی معرفی خواهد شد،دکتر لک معاون قضایی سابق شهرستان نیز به یکی از شعب حقوقی شیراز خواهند رفت.

Likes(1)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه