کد خبر: 2485

تاریخ انتشار: شهریور ۱۷, ۱۳۹۹

محافظت از كاركنان شرکت بهره برداری نفت و گازگچساران در برابر كرونا

محافظت از كاركنان شرکت بهره برداری نفت و گازگچساران در برابر كرونا به گزارش پایگاه خبری صدای گچساران رئیس اداره HSE شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از اقدامات سختگیرانه در امور مامورسراها خبر داد . صفری در گفت‌وگو با خبرنگار این شرکت اظهار نمود: از اوایل اسفند ماه با شیوع ویروس کرونا در […]

محافظت از كاركنان شرکت بهره برداری نفت و گازگچساران در برابر كرونا
به گزارش پایگاه خبری صدای گچساران رئیس اداره HSE شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از اقدامات سختگیرانه در امور مامورسراها خبر داد .

صفری در گفت‌وگو با خبرنگار این شرکت اظهار نمود: از اوایل اسفند ماه با شیوع ویروس کرونا در سطح کشور در راستای سیاست های ابلاغی ستاد ملی کرونای وزارت نفت و بر اساس پروتکل های ابلاغی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ، شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در نخستین گام ، اقدام به تشکیل کمیته مقابله و پیشگیری در سطح شرکت نمود.

وی افزود: وضعیت پایدار شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در شرایط کرونا حاصل جلسات متعدد و برنامه ریزی های راهبردی کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت است که تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی همه کارکنان نقش اساسی را در این زمینه ایفا می‌کند.

رئیس اداره HSE در ادامه خاطر نشان كرد : نیروی انسانی مهمترین سرمایه هر سازمان است بنابراین یکی از اقدامات اولیه و مهم برای محافظت از کارکنان در برابر کرونا اقدامات پیشگیرانه در بخش خدمات رفاهی ومامورسراهای داخل و بیرون از ناحیه بود که مستقیم با سلامت کارکنان ارتباط دارد و این امر در اولین ساعات پس از جلسات متعدد در دستور کار قرار گرفت .

صفری ادامه داد: با هماهنگی مدیر عامل و همکاری مدیر خدمات و رئیس خدمات رفاهی و امور مامورسراها با توجه به عدم شناخت از ویروس کووید ۱۹ ، دو واحد از مامورسراهایی که در داخل ناحیه بودند بصورت موقت تعطیل گردید که پس از مدتی با شناخت بیشتر از این ویروس متوجه شدیم با رعایت نکات بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه از طریق آموزش پرسنل سالن های غذاخوری ، می توان به کارکنان و خانواده‌هایشان خدمات ارائه نمود و همین اقدامات پیشگیرانه و سختگیرانه باعث گردید که این شرکت کمترین آمار مبتلایان را داشته باشد.

سپس رئیس خدمات رفاهی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران بیان نمود : با توجه به گستردگی فعالیت این شرکت در چهار استان کهگیلویه و بویراحمد ، خوزستان ، فارس و بوشهر با دارا بودن دو مامورسرا در داخل و نه واحد در گستره حوزه عملیاتی اقدامات پیشگیرانه و سختگیرانه با همکاری اداره ایمنی ، آتش نشانی و بهداشت محیط زیست در دستور کار قرار بگیرد و از همان بدو شیوع ویروس کووید ۱۹ ، سالن های غذاخوری و سوئیت های استراحت کارکنان در مناطق اقماری و دیگر مناطق حوزه عملیاتی مربوط به امور مامورسراها روزانه برای حفاظت از همکاران ضد عفونی و گندزایی شدند و این اقدام همچنان به صورت مستمر تا ریشه کن شدن بیماری کرونا ادامه خواهد داشت .

طوس رحیمی با تاکید بر سلامت کارکنان اذعان نمود: با توجه به موقعیت جغرافیایی و پراکندگی واحدهای عملیاتی کار این امور بسیار سنگین و حساس است که این امر باعث می‌شود اقدامات سختگیرانه ادامه داشته باشد و کارکنان به صورت مستمر غربالگری و تب سنجی شوند و تمامی بخش ها و اماکن مربوط به امور مامورسراهابا حساسیت ویژه ای رصد شوند .

ریس خدمات رفاهی وامور مامورسراهای شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران، از دیگر اقدامات در حال انجام به توزیع غذا در ظروف یکبار مصرف ، استفاده از دستکش و ماسک ، تشتک مخصوص ضد عفونی در ورودی سالن ها ، آموزش مدوام و اطلاع رسانی به پرسنل از طریق درگاههای ارتباطی اشاره کرد و گفت : بازرسی از تمامی اماکن مربوط به خدمات رفاهی و مامورسراهها به صورت محسوس و نامحسوس از طریق اداره HSE و بهداشت و درمان و امور خدمات رفاهی برای حفاظت از سلامت کارکنان در حال انجام است.

وی در پایان به حمایت های مدیر عامل ، هئیت مدیره اشاره کرد و گفت : این اقدامات و عملیات تا رفع کامل بحران کرونا ادامه دارد لذا جای هیچ گونه نگرانی برای استفاده کنندگان از خدمات وجود نخواهد داشت به شرطی که همه همکاران ، خانواده ها و مامورین محترم خود را ملزم به رعایت نکات بهداشتی و دستورالعملهای ابلاغی بنمایند.

شایان ذکر است وظایف کمیته تغذیه ، نظارت بر تهیه ،توزیع مواد اولیه ، طبخ و توزیع غذا وارائه راهکار جهت بهبود وضعیت تغذیه و دستیابی به اساندارهای مطلوب است و اعضای این کمیته شامل  رؤسای ادارات آتش نشاني،ايمني و بهداشت محيط ، بهبود محیط کار ، امور مامورسراها و نمایندگان مدیریت های مختلف و نماینده مرکز طب کار می باشد.

گفتنی است خدمات رفاهی و مامورسراها، از ادارات زیر مجموعه مدیرت خدمات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران است .

گزارش افشين خسروي

تصوير وحيد رضانژاد

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه