کد خبر: 2490

تاریخ انتشار: شهریور ۱۹, ۱۳۹۹

آمار کرونا در استان

به گزارش پایگاه خبری صدای گچساران به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۲۶۶ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۲۷ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۲۱ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند. وی اذعان داشت: […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گچساران به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۲۶۶ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۲۷ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۲۱ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی اذعان داشت: امروز نیز جواب ۲۸۴ نمونه را از آزمایشگاه دریافت نمودیم که بیشترین موارد در بویراحمد ۴۵ درصد، کهگیلویه ۱۸درصد، گچساران ۱۳درصد، چرام ۱۰ درصد، دنا ۶درصد، باشت ۴درصد و بهمئی ۴ درصد بود.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۵۲۰۲ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اذعان داشت: روزانه شاهد گسترش و کثرت انتشار ویروس کرونا در جامعه هستیم و‌ تا زمان ساخته شدن واکسن یا دارویی قطعی در کنار سایر نکات بهداشت فردی وعمومی هر فردی که از خانه خارج می شود باید حتما ماسک بزند.

دکتر یزدانپناه خاطر نشان کرد: استفاده همگانی از ماسک یکی از مهمترین اقدامات پیشگیرانه است که می تواند شیوع برخی بیماری های تنفسی ویروسی از جمله کووید ۱۹ را محدود نماید.

وی یادآور شد: استفاده از ماسک به تنهایی برای تامین سطح مناسبی از محافظت کافی نیست و سایر اقدامات بهداشتی نیز باید در کنار آن اتخاذ شود.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه